Apklausa
Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?
Balsų: 339, komentarų: 5
Atsiuntė Oxious, sekmadienį, 2010.07.18 15:25. Perskaityta 30396 kartus
Norint teisiškai įforminti bendro gyvenimo metu valdomo turto statusą, reikia sudaryti atitinkamą sutartį. Visų pirma sugyventiniams reikia kartu aptarti šiuos klausimus:
Sutarties pasirašymas
Koks turtas bus laikomas asmeniniu?
Koks turtas bus laikomas bendru, t.y. dalinamu po skyrybų?
Kiek laiko po skyrybų partneris gali naudotis kitam partneriui priklausančiu būstu?
Tada atsisiųskite pavyzdinę bendro gyvenimo sutartį. Paryškintose vietose tarp laužtinių skliaustų įrašykite reikiamus duomenis, atspausdinkite ją trimis egzemplioriais ir pasirašykite. Nuvykite pas notarą ir jis patvirtins sutartį (abiems reikia pasiimti asmens dokumentą su nuotrauka). Sutartyje neturi būti jokių ištaisymų ar braukimų – priešingu atveju notaras negalės jos patvirtinti.
Bendroji jungtinė nuosavybė gali atsirasti tik įstatymų numatytais atvejais, tad šalys negali susitarti, kad jų bendroji nuosavybė bus jungtinė. Tačiau paprastai kai sudaroma vedybų sutartis, o bendro gyvenimo sutartis savo esme gana į ją panaši, nesirenkamas bendrosios jungtinės nuosavybės režimas, nes bendroji dalinė nuosavybė yra kur kas lankstesnė. Taigi bendro gyvenimo sutartis nustatys bendrąją dalinę sugyventinių nuosavybę.
Sutartis turi būti notarinės formos, todėl ją surašius reikia kreiptis pas notarą.
Taip galėtų atrodyti bendro gyvenimo sutartis: pavyzdys.
Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija.
Komentarai
Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs